nedeľa 8. marca 2015

Mužské postavy, čo si získali moje srdce.Dobre, poznáme to asi všetky dievčatá. V knihách sú proste muži dokonalí a takí akých si ich predstavujeme. Realita je však iná a presne preto má každá z nás nespočetne mnoho knižných manželov alebo priateľov, záleží, ako silný vzťah k ním máte.

Neviem ako to majú chalani, čo čítajú, ale je dosť možné, že to majú podobné ako my. Či?

Pripravila som si tu pre vás celkom 13 mojich knižných manželov. (samozrejme je ich o niečo viac, ale to by sme tu boli do rána).


1. Jon Snow (A Song of Ice and Fire)


Všetci ho poznáme. Mnoho ľudí ho miluje. A ja som jednou z tých ľudí. Už od prvého momentu, čo som ho zahliadla v GoT seriály som vedela, že si ho zamilujem. Taktiež aj keď som čítala knihu, tak som sa tešila na kapitoly s ním. Je treba k nemu vôbec niečo dodať? Aha, vlastne áno. You know nothin' Jon Snow!

2. Simon Lewis (Nástroje Smrteľníkov)Mnohokrát som ho spomínal ako moju najobľúbenejšiu postavu z celej série (teda spolu s Magnusom *throws glitter into the air*). Simon je jednoducho vtipný, milý, obetavý, priateľský a jeho sexy vamp mojo je neodolateľné, haha. Milujem nerdov a geekov v knihách.

3. Levi (Fangirl)
Nenormálne sa teším, že Fangirl bude čoskoro preložená do slovenčiny a všetci, čo na to čakali si konečne túto krásku prečítajú. Už len kvôli tomu rozkošnému vzťahu Cath a Levia sa to oplatí! Levi je ten typický charizmatický priateľský, výrečný a "milujúci" chlapec, ktorého milióny dievčat zbožňujú. Taktiež je veľmi vtipný, čo je len a len dobre.4. Dorian Havilliard (Throne of Glass)


Dorian, ach, Dorian. To je srdcovečka, kvôli ktorej sa mi na konci tretej knihy v sérii zlomilo srdce. Ono je to strašne ťažké sa rozhodnúť medzi Chaolom a ním, ale u mňa vždy vyhrá on. Miluje knihy, proste jhvbagj!! Je vtipný a milý a odvážny a priateľský a romantický...jednoznačne jeden z top knižných manželov, ak nie úplne prvý na zozname.5. Pudge (Looking for Alaska)Už len to, že LfA je moja najobľúbenejšia greenovka hovorí o tom, že sa tam nachádza nejaká úžasná postava. Od prvej kapitoly sa mi Pudge (Miles) zapáčil. Tým aký je sarkastický ale milý a ako ho nič netrápi ale zároveň trápi. Chápete? To je jedno. :D Proste ho mám neskutočne rada a ako som spomínala vyššie, milujem nerdov a geekov v knihách.
6. Liam (the Darkest Minds)


Keby nebolo v knihe Liama, myslím, že by to nemalo ten šmrnc. Je veľmi charizmatický a priateľský, z ničoho si nerobí veľkú hlavu. To sa mi na jeho postave páči najviac. Presne tak ako s Dorianom z ToG, na konci (teraz prvej) knihy mi zlomilo srdce to, čo sa stalo. Prečo som stále neprečítala Never Fade? Urgh.
7. Raffe (Penryn a Koniec Sveta)


Penryn a Konice Sveta bola jeden čas moja najobľúbenejšia séria, ale potom prišli iné knihy a postupne sa dostala o pár priečok nižšie, ale naozaj iba o pár. Raffe je anjel, ktorému odrezali krídla ale napriek tomu, je odhodlaný naďalej bojovať a ostáva optimistický. Mám ho fakt rada a neviem sa dočkať, ako to všetko skončí v poslednej knihe, End of Days!
8. Percy Jackson


Percyyyy. Všetci ho poznáme a všetci ho milujeme. Je jedno akým spôsobom ale aj tak. Minulý rok som sa pustila do série a nebudem klamať najprv mi moc neprirástol k srdcu, asi to bolo tým, že bol o niekoľko *kuc kuc* rokov mladší než ja (v prvých štyroch (?) knihách). No čo, nie som predsa pedofil, no nie? :D Ale postupom času, ako už má pomaly 15 som si ho zamilovala. Tým, že ho všetci poznajú, netreba vysvetľovať prečo.9. Ron Weasley (HP)


Ron bol vždy moja obľúbená postava spolu s Harrym a Hermionou zo série Harry Potter (obviously). Tým aký je nemotorný, vtipný a nad vecou si získal moje srdce už počas prvej cesty Hogwarts expresom do Rokfortu.
10. Captain Thorne (The Lunar Chronicles)
V...ktorej knihe bol predstavený Throne (?), to už fakt neviem, ale okamžite som si ho obľúbila lebo je taktiež nad vecou, vtipný, charizmatický, sebavedomý a nikto ho nebude volať nijak ináč než CAPTAIN!! On je proste jedna z najlepších postáv v TLC sérii a bez neho by tam výrazne niečo chýbalo. Taká tá iskra viete.


11. Prince Kai (The Lunar Chronicles)
Znova TLC séria..Kai je predstavený hneď v prvej knihe Cinder a ja som okamžite vedela, že si ho obľúbim. Neviem ani prečo, asi to je tým, že je milý a rozkošný a všetko ostatné...baví vás to vôbec ešte čítať? Lebo ja už som vyčerpala všetku moju slovnú zásobu na opísanie dokonalosti týchto postáv!12. Newt (The Maze Runner)


Newt. Ja viem čo sa mu stane! No need na to aby ste mi to tu dávali na oči! Bola som spoilovaná niekoľkokrát a nikdy to nezabudnem a presne preto sa nechcem pustiť do poslednej knihy. Nie nie nie nie nieee. Newt je jednoducho strašne múdry a vždy vie čo povedať, všetko robí poctivo a rozvážne a bez neho by to v tej sérii vôbec nefungovalo. Všetci by boli bez neho už dávno mŕtvi...13. Evan (Piata Vlna)


Síce som vedela všetky "nečakané" zápletky spojené s ním už dávno predtým, než sa v knihe stali, aj tak som si ho obľúbila a vôbec mi nevadí to, čím/kým je. Evan je taká tá postava o ktorej toho veľa nevieme, ale aj tak ho zbožňujeme. Je odvážny, vtipný, neskôr priateľský (hah) a podobne a nič iné nevieme. Teda aspoň ja nie lebo som nečítala dvojku...
Taaak, tým sa končí môj zoznam knižných manželov (teda tých top) a ja dúfam, že sa vám príspevok páčil.
Máte na svojom zozname nejakých rovnakých manželov ako ja?
Ktorých iných ešte na tom zozname máte? :)

12 komentárov:

 1. U mě by na prvním místě byl rozhodně Tobias (Theo James), do něj jsem se zamilovala až po uši :) Aaa ...

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Haha, aj ja som mala také obdobie, teraz je Tobias skôr na mieste boyfrienda :D.

   Odstrániť
 2. Ja úplne zbožňujem Noaha Shawa z Mary Dyerovej! (Ak ho raz nájdem, tak si ho vezmem :D) Tak trochu závisláčim aj na Fantómovi z Kráľovnej Tearlingu, ale len trochu ;) Hmmmm, a ešte Magnus! A kopu iných napr. ešte Loki, aj keď som čítala z jeho pohľadu len 15 strán, tak som hneď vedela, že je to láska od prvej strany :D

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Všetci milujú Noaha! Už si naozaj musím prečítať tú sériu... :D

   Odstrániť
 3. Ja zas Jona Snowa fakt neznášam. Stále dúfam, že ho niekto zabije a ono stále nič :( Ale Thorne, Percy a Ron sú skvelí. Raffe sa mi nepáčil (nemám rada tú sériu).
  A momentálne čítam Fangirl, som z toho maximálne nadšená a Levi je super :3

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. No, je to George R.R.Martin, nikdy nevieš kto na ďalšej strane umrie. :D
   A aj ja čítam (už druhýkrát !!) Fangirl, neskutočne milujem ten príbeh, mohla by som tú knihu čítať stále dokola. :3

   Odstrániť
 4. Thorne bol v Scarlet, na začiatku :D takže tak :D
  inak :D vo väčšine zo zoznamu súhlasím :D a zhodujem sa :D a ktoré nie,...no nečítala som tie knihy :D takže :D
  Levi je proste zlatíčko :D Thorne je láska :D dokonalý bol :D Kai mi až tak sympatický síce nebol, ale Vlka som si zamilovala :D
  Tajomstvo Evana? :D ešte som ani knihu neotvorila a bolo mi to jasné :D ale aj tak bol skvelý :D
  A Jon Snow :3

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. No, už som si nevedela spomenúť kde bol po prvé spomenutý, však pred pol rokom som to čítala tak kto si to má pamätať ešte navyše s takou sklerózou!! :D
   Ja som si asi ako jediná moc nezamilovala Wolfa, proste mi nejako nesadol a to sa týka aj Scarlet...všetkých ostatných milujem len títo dvaja mi moc nesadli. :D
   A čo na to povedať, asi každý to hneď vedel, že kto/čo je Evan... Yanceymu sa to moc nepodarilo napísať tak, aby sme to nezistili. :D

   Odstrániť
 5. S Dorianom máš úplnú pravdu, ale Jon Snow ma až tak nezaujal, aby som ho strčila na prvé miesto. U mňa stále vedie Adrian, Jackson z Gravity, Will z TID a najnovšie som si obľúbila Milesa z Ugly Love. :D
  Jááj, a už si chcem konečne prečítať the Darkest minds, zbožňujem meno Liam a mám dojem, že tú sériu každý len chváli :D

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Dorian je láska <3 a neboj, mám niektorých radšej než Jona, ono tie očíslovania neznamenajú poradie podľa obľúbenosti, ja ich mám rada všetkých skoro rovnako tak som sa rozhodla, že ich len vypíšem podľa toho, ktorý mi kedy príde na myseľ :D
   A už sa do TDM pusti!! :D Ja sa teraz ale bojím začať Never Fade (TDM #2) lebo som počula, že je to horšie než TDM...

   Odstrániť
 6. Tak s Jonom z GoT musím súhlasiť!
  On je vážne dokonalý! :D

  OdpovedaťOdstrániť