nedeľa 19. februára 2017

Najlepšie mužské postavy v knihách.


Od posledného príspevku v ktorom som vám predstavila mojich najobľúbenejších knižných mužských hrdinov uplynulo veľa času. Rozhodla som sa teda, že tento zoznam prepíšem a nakoľko som v ňom teda spravila niekoľko zmien, dnes sa s vami oň podelím!
Ak ste dlho nečítali knihu s výbornou mužskou postavou, tieto spomenuté knihy také obsahujú! :)1. Kvothe (Patrick Rothfuss - Príbeh kráľovraha)
Nie nadarmo je táto séria mojou najobľúbenejšou fantasy. To, čo z nej robí takú super sériu je jednoznačne hlavná postava Kvothe. Je iný ale zároveň má klasické črty hlavného hrdinu ako odvaha a rozvážnosť. Avšak čo ma na ňom najviac očarilo je jeho rozum a jeho celkový charakter. Kvothe je výnimočne bystrý, možno nie v zmysle študijných poznatkov ale tých životných rozhodnutí, má "sedliacky rozum" vďaka ktorému sa vie vyhrabať zo všetkých možných šlamastík. Navyše je veľmi pozorný, milý, priateľský a veľmi sympatický ako rozprávač príbehu.
2. Pán Rochester (Charlotte Bronte - Jana Eyrová)
Po prečítaní Jany Eyrovej som bola očarená. Má všetky atribúty, ktoré v klasike hľadám. Dokonca som si zamilovala aj hlavného mužského hrdinu pána Rochestra. Páči sa mi na ňom to, že nie je do seba toľko zahľadený a stále je starostlivý, pretože muži v tej dobe, takí bohatí a úspešní väčšinou v knihách bývajú vykreslení v úplne opačnom svetle. A nezáleží tak ani na jeho pokročilom veku, má v sebe iskru, ktorá je väčšia než počet jeho rokov a tým určite každú čitateľku uchváti.3. Kaz Brekker (Leigh Bardugo - Six of Crows)
Aj napriek tomu, že je Kaz veľmi nepríjemný, krvilačný a s pokriveným charakterom, musím ho milovať. Zo začiatku ma moc nezaujal ale postupne keď boli v príbehu odhalené malé útržky z jeho traumatizujúceho detstva som si ho zamilovala. Pod všetkou tou špinou a krvou sa skrýva muž, ktorý hľadá pokoj a to ma na ňom toľko fascinuje.

4. Dorian Havilliard (Sarah J. Maas - Trón zo Skla)
Kebyže si mám zo série Trón zo Skla vybrať jednu mužskú postavu, ktorú mám najradšej hneď by som povedala Dorian. Stále sa tento môj výber nezmenil a asi sa ani nezmení, pretože Dorian má všetky vlastnosti hrdinu, ktorého si v knihách vždy zamilujem. Je náramne sympatický, milý, pozorný, trochu intelektuál, odvážny ale aj rozvážny.


5. Ron Weasley (J.K.Rowling - Harry Potter)
Kto by Rona nemiloval? Vždy bol mojou obľúbenou postavou a aj napriek tomu že Harryho mám tiež veľmi rada, Ron mal vždy niečo, čo sa mi na ňom páčilo viac. Možno je to jeho humor, jeho charakter celkovo.6. Levi (Rainbow Rowell - Fanúšička)
Čo Levi-a dostalo na môj zoznam je asi to, že z celkového kontextu knihy sa mi zapáčil vďaka tomu, že hlavná postava Cath nie je najkrajšia, ani najchudšia a jemu sa aj napriek tomu strašne páči. Je to nezvyčajné v knihách a preto ma to tak zaujalo. Taktiež je milý a vtipný a podporuje Cath v tom, čo robí, čo sa mi páčilo.7. Liam (Alexandra Bracken - The Darkest Minds)
Aj napriek udalostiam v tejto sérii si Liam stále u mňa udržal miesto obľúbeného knižného hrdinu. Takisto ako asi všetky postavy nad ním spomenuté, Liam je ohľaduplný, priateľský, romantický, milý, vtipný a neskutočne dobrosrdečný. Vie byť taktiež výborný ochranca a veľmi odvážny ale humor ho v žiadnej situácii neopustí.

8. Simon Lewis (Cassandra Clare - Nástroje Smrteľníkov)
Jediná postava, ktorá mi v Nástrojoch Smrteľníkov ani raz neliezla na nervy. Simon je proste ultimátny geek a presne také postavy mám rada. Oproti ostatným mužským postavám v sérii mi príde jediný ako relatívne reálny, čo sa charakteru týka, navyše nie je fyzicky dokonalý, ako napríklad Jace a to je na ňom to najlepšie.
Ktorí mužskí hrdinovia sú vaši najobľúbenejší?
Zdieľame na niektorých rovnaký alebo opačný názor? :)

2 komentáre:

 1. Akurát teraz čítam Six of Crows a som zvedavá, či si teda Kaza obľúbim ako ty :) A s Dorianom súhlasím, ale celkovo, ani Chaol ani Rowan nie sú na zahodenie z tej série :)
  Levi z fanúšičky je absolútne úžasný. :)
  A v mojich top postavách by nemohol chýbať Thorne z Mesačných kroník, ten bol absolútne skvelý :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Tak som zvedavá, čo si o ňom budeš myslieť, mne sa na ňom strašne páči to, že je iný ako väčšina postáv o ktorých som čítala :)
   A samozrejme, aj Chaol aj Rowan sú super ale Doriana mám jednoducho najradšej :D
   Thorna som mala aj ja strašne rada len už zo mňa nejako ten ošiaľ Mesačných Kroník opadol tak som sa rozhodla písať len o tých, ktorí sa mi okamžite vynorili z pamäti. :)

   Odstrániť